Top 3 aktywności, gdy chcesz się szybko pozbyć nadprogramowych kilogramów?

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że przytyć jest bardzo łatwo, a zdecydowanie trudniej jest schudnąć. Sytuacja związana z pandemią wcale nie ułatwiła sytuacji i nie ma się co oszukiwać. Stres, praca i do tego jeszcze pandemia spowodowały, że niektórzy naprawdę sporo przytyli. A przecież trzeba pamiętać, że zarówno nadwaga, jak i otyłość są bardzo niebezpieczne. Dlatego czas wziąć się za siebie. Przedstawimy wam dziś top 3 aktywności, które są najlepszym wyborem, gdy chcecie się szybko pozbyć nadprogramowych kilogramów.

Dlaczego tak ważne jest utrzymanie prawidłowej mały ciała?

Ale nim przejdziemy do przedstawienia Wam najlepszych aktywności, musimy wspomnieć o tym dlaczego warto utrzymać prawidłową masę ciała. Otóż w tym przypadku nie chodzi o estetykę, ani o to, że smukła sylwetka uważana jest za bardzo atrakcyjną. W żadnym wypadku nie chodzi też o to, że lepiej będziecie prezentować się na zdjęciach. Przede wszystkim chodzi o Wasze zdrowie i w żadnym przypadku na zdrowiu nie warto oszczędzać, a to oznacza, że dla zdrowia warto zadbać o prawidłową masę ciała. Pamiętajcie, że zarówno nadwaga jak i otyłość są niebezpieczne. Otyłość notabene została uznana już za chorobę cywilizacyjną. Niestety dodatkowe kilogramy zdecydowanie zwiększają ryzyko chorób serca, ale też chorób nowotworowych. Osoby z nadwagę czy chorujące na otyłość zdecydowanie częściej zmagają się z nadciśnieniem, ale też cukrzycą. Dlatego warto podjąć takie działania, które rzeczywiście pozwolą utrzymać Wam prawidłową masę ciała. Ale sama dieta to jednak za mało, dlatego należy wprowadzić jeszcze ruch, który powinien być systematyczny. Zdrowy styl życia jest niezbędny.

Top 1 : jazda na rowerze

Są takie aktywności, które można uznać za bardzo przyjemne i dające dużo frajdy. Na pewno jazda na rowerze się do nich zalicza. Jest to aktywność, która często uznawana jest za jedną z najprzyjemniejszych. Rzeczywiście sprawia radość, dzięki niej można także pozbyć się nadprogramowych kilogramów, zatem zalet jest naprawdę dużo. A przy tym rowery wcale nie są drogie. Dodatkowo na rowerze możecie dojeżdżać do pracy, ale też na zakupy, nie wspominając już, że wycieczki rowerowe sprawiają dużo frajdy. Ale taka aktywność pozwala rzeczywiście całkiem sporo schudnąć i to w sumie małym wysiłkiem. Jeżeli będziecie codziennie jeździć przez półtora godziny i to w średnim tempie, powiedźmy około 15-20 km/h to rzeczywiście możecie spalić prawie 800 kalorii, co jest świetnym wynikiem, ale musimy też wspomnieć, że właśnie taka aktywność da Wam dużo radości. Jeżeli nie macie jeszcze jednośladów, to polecamy Wam rowery w sklepzrowerami.pl, które wyróżniają się korzystną ceną, funkcjonalnością, a także wysoką jakością. Doskonałym wyborem są oczywiście rowery miejskie, ale dla początkujących polecamy też rowery trekkingowe czy crossowe.

Top 2: zumba

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zumba daje dużo frajdy. Trzeba przyznać, że taki taniec połączony z ćwiczeniami rzeczywiście jest niezwykle przyjemny i można go polecić wszystkim. Wystarczy tylko energiczna muzyka, można do tego jeszcze włączyć filmik treningowy i już wystarczy tylko się ruszać. Taka aktywność nie tylko sprawi, iż wymodelujecie sylwetkę, ale także pomoże Wam w utracie dodatkowych kilogramów. Czas więc przejść do konkretów. Jeżeli postawicie za zumbę z ciężarkami, czyli zumbe tonning, to możecie w ciągu godziny spalić około 600 kalorii. Ten wynik może być jeszcze wyższy jeżeli zapiszecie się na aqua zumbę, podczas której spalić w ciągu godziny 800 kalorii, bo dodatkowo trzeba pokonywać opór wody.

Top 3: aktywność, którą możesz uprawiać przed tv, czyli…skakanka

Oczywiście to nadal nie koniec możliwości, bo doskonałym wyborem jest też skakanie na skakance. To aktywność, którą możecie uprawiać nawet oglądając tv. W tym przypadku godzina intensywnego treningu pozwoli wam spalić nawet 800 kalorii. A przy tym jeżeli będziecie regularnie trenować to dodatkowo pięknie wymodelujecie uda, pośladki, a przy tym wymodelujecie też linię ramion. Wasze ciało stanie się zdecydowanie bardziej jędrne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Polecane