Urządzamy przedpokój z nutą fantazji i zgodnie z trendami – czego nie może zabraknąć?

Przedpokój to bardzo ważne wnętrze. W końcu to pierwsze miejsce, które widzą goście po przekroczeniu progu mieszkania. Powinno być urządzone ze smakiem i stanowić dopełnienie mieszkania, choć może zaskakiwać i kontrastować z aranżacją. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak urządzić przedpokój z fantazją i zgodnie z trendami.

Wykończenie ścian i podłóg w przedpokoju – pastelowo lub wyraziście

Zaczniemy od fantazyjnego wykończenia ścian. I skoro ma być fantazyjnie to zamiast na ponadczasowe pastele radzimy postawić na wyrazisty kolor. Świetnie sprawdzi się np. szmaragdowy, ale można wybrać również szlachetny antracyt albo grafit. Do tego koniecznie jasna podłoga, aby jednak wnętrze nie było zbyt ponure. Zatem proponujemy płytki gresowe w jasnoszarej barwie albo drewnopodobne płytki winylowe. Obie te powierzchnie są nienasiąkliwe i najlepiej sprawdzą się do przedpokoju. Świetnie sprawdzają się także w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego i równomiernie oddają ciepło. Płytki można zastosować także na ścianach. Tu proponujemy orientalne wzory albo płytki ze strukturą 3D, które świetnie będą współgrać z kolorowymi ścianami , a jednocześnie chronić je przed zabrudzeniem.

Nowoczesne meblościanki do przedpokoju lub osobne moduły

Warto zastanowić się nad tym, jakie meble wybrać do przedpokoju. Nowoczesne meblościanki z półką wiszącą, ławą i wieszakiem ściennym tapicerowanym mogą doskonale się sprawdzić. Zyskuje się sporo miejsca do przechowywania, a jednak przestrzeń nie jest przeładowana. Konstrukcje można podświetlić taśmą COB LED. Oczywiście w przedpokoju nie może zabraknąć też dużego lustra i jeśli nie jest ono częścią meblościanki, to oczywiście warto je zakupić. Można oczywiście postawić na osobne moduły. Wtedy wieszak będzie znajdował się nad podwieszaną ławką, pod którą znajdzie się miejsce na półkę lub postawienie butów bezpośrednio na podłodze. Do tego komoda z minimalistycznymi uchwytami, nad którą może znaleźć się lustro albo szafa typu bieliźniarka z lustrem. Tutaj warto lustro podświetlić taśmą COB LED.

Jakie oświetlenie wybrać do przedpokoju? My proponujemy taśmy LED COB

Jak już wspomnieliśmy oświetlenie punktowe najlepiej sprawdzi się w nowoczesnym przedpokoju i nie trzeba wybierać tego centralnego. Wisząca lampa często ogranicza przestrzeń, zwłaszcza w przypadku osób bardzo wysokich. Stąd taśmy LED zastosowane w suficie podwieszanym będą odpowiednim wyborem. Można postawić też na oczka LED albo całkowicie zrezygnować z podświetlenia sufitu na rzecz podświetlenia samych mebli, jak to przytoczyliśmy w części dotyczącej ich doboru. Wybór należy do Was i uzależniony jest także od wysokości przedpokoju. Warto jeszcze wspomnieć czym charakteryzują się taśmy LED COB. Otóż jest to innowacyjna technologia w przypadku której każda dioda może świecić w innym kolorze, jednocześnie nie są one widoczne i tworzą jednolity pas światła. Można je formować w dowolnym kształcie dlatego taśma COB LED może być też dekoracją przedpokoju, np. powieszoną na białym panelu. Można z taśmy ułożyć np. napis „Welcome” czy „Witamy”.

Dodatki do przedpokoju, które urozmaicą wnętrze i dodadzą mu polotu

Poza fantazyjnymi dekoracjami świetlnymi można zdecydować się także na inny rodzaj upiększenia przedpokoju. Na półkach ściennych mogą pojawić się rośliny. Z kolei na blacie komody albo ścianie multirama czy też antyrama ze zdjęciami lub grafikami. W przedpokoju przyda się także mała skrzyneczka zamykana na kluczyk, w której umieścicie wszystkie klucze, zarówno z domu, jak i z pracy. Dzięki temu nie będziecie ich poszukiwać ilekroć będziecie wychodzić z domu.

Zgodnie z trendami przedpokój powinien być oryginalny, a jednocześnie na tyle przestronny, na ile to możliwe. Stąd bardzo trzeba uważać, by nie przeładować tej przestrzeni, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z wąskim korytarzem w literę L prowadzącym do poszczególnych pomieszczeń i drzwi w mieszkaniu. Dobrze jeśli w takim przedpokoju są jakieś wnęk, gdzie można umieścić komodę czy też szafę. W przeciwnym przypadku trzeba postawić na montaż wiszący półek nad drzwiami. Fantazja fantazją, ale ergonomia też ma ogromne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Polecane